VRBOV (Słowacja)
kąpiele w termalnych basenach siarkowych
Preszów – zwiedzanie miasta

wyjazd o godz. 8.35 spod Biura Omnibus, powrót ok. 20.30

Program:

Piękna widokowo trasa przez Szarisz, Spisz do podnóża Tatr do Kotliny Podtatrzańskiej na Słowacji.

Preszów – jedno z większych miast słowackich, o średniowiecznych tradycjach. Tu mieściła się w 1769 roku Generalność Konfederacji Barskiej.

Bardzo urokliwe stare miasto z gotyckimi i renesansowymi domami i pałacami wzdłuż ulicy Hlavnej. Piękny, XV wieczny kościół św. Mikołaja, pomnik Neptuna, Pałac Rakoczego, katedra grekokatolicka, w której przy grobach biskupów-męczenników komunizmu w 1995 roku modlił się papież Jan Paweł II, kościół ewangelicki, gimnazjum kalwińskie (wykładał tu Amos Komenski), równoleżnik 49, więzienie Caraffy, pomnik powstańców antyhabsburskich.

Vrbov – miasteczko spiskie, z kąpieliskiem z termalnymi wodami siarkowymi. Woda termalna o temp. 26-38 stopni, uważana jest za jedną z najbardziej leczniczych w Europie Środkowej. Jej mocno zmineralizowany skład skutecznie działa na około 12 rodzajów schorzeń. Woda polecana jest przy leczeniu chorób: reumatycznych, układu ruchowego, nerwowego, krążenia oraz przy różnego rodzaju chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych. Jeden basen kryty, pozostałe na otwartym powietrzu. Pobyt w basenach do 3 godzin, możliwość zjedzenia posiłku.

W drodze powrotnej zakupy.

  • Cena 180 zł, obejmuje: transport, ubezpieczenie, opiekę pilota, bilet wstępu na baseny termalne.