Krynica, Czarny Potok,Kamianna

Wyjazd spod Biura Omnibus o 8.35, powrót o godzinie 18.00

Kamianna  to miejsce, gdzie kultywuje się polskie tradycje pszczelarskie . W 1983r. zbudowano tutaj Dom Pszczelarza. Obiekt  jest bazą dydaktyczną dla uczniów szkół rolniczych, studentów i pszczelarzy. Powstał w nim dział produkcji leków na bazie miodu i produktów pszczelich, czyli apiterapii. Prowadzone są w nim prelekcje i pokazy promocyjne dla grup turystycznych, na których omawia się i prezentuje wartości lecznicze i odżywcze miodu i produktów pszczelich. Nasza grupa zwiedza pasiekę, istnieje możliwość degustacji i zakupu wszelkiego rodzaju miodów. 
Krynica-Zdrój jest dużym ośrodkiem lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego. Leczy się tu choroby układu trawiennego i moczowego, układu krążenia i przemiany materii.
 
 
 
 
 
 
W mieście znajdują się liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe,  pijalnie oraz rozlewnie wód mineralnych i leczniczych. Wycieczkę po Krynicy rozpoczynamy  spacerem po deptaku, zwiedzamy Pijalnię Wód Mineralnych, gdzie próbujemy wiele gatunków wód mineralnych. Następnie przejeżdżamy do Czarnego Potoku, skąd  wyruszamy kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką.