KROSNO i Pijalnia Czekolady

 wyjazd o godz. 13.00 sprzed Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego, powrót ok. 17.30

Krosno było zwane “Parva Cracovia” – Mały Kraków. Zabytkowy średniowieczny Rynek z pręgierzem, piękne kamieniczki z podcieniami. Kościół farny – jeden z najpiękniejszych kościołów Podkarpacia, ufundowany przez Króla Kazimierza Wielkiego, z bogatym barokowym wyposażeniem. Gotycki kościół Franciszkanów z Kaplicą Oświęcimów – tu pochowani są legendarni kochankowie z XVII wieku – Stanisław i Anna Oświęcimowie. W kościele gwardianem był św. Jan z Dukli.

Krosno rozwinęło się na miasto przemysłowe w XIX wieku dzięki ropie naftowej i Ignacemu Łukasiewiczowi – pomnik I. Łukasiewicza, Budynek Towarzystwa Zaliczkowego, kościół Kapucynów.

Muzeum Podkarpackie w Krośnie dzięki tradycjom naftowym Podkarpacia posiada największą w Europie kolekcję lamp naftowych. Są tu też oddziały archeologiczny, historii miasta, historii oświetlenia, wspaniała galeria obrazów i Fortepian Pleyela z XIX wieku, na którym mógł grać Fryderyk Chopin.

Zwiedzamy Fabrykę Czekolady, poznajemy historię czekolady od plantacji kakao do tabliczki czekolady. Poznajemy urządzenia do produkcji czekolady, rodzaje czekolady. Nie ominie nas największa przyjemność- degustacja różnych czekolad, a prezentację prowadzi sam mistrz Polski Cukierników , Pan Mirosław Pelczar.

Cena 50 zł

obejmuje: transport, ubezpieczenie , usługę  przewodnika.

Oferta może być modyfikowana w zależności od pory roku i warunków atmosferycznych.