KROSNO

    Centrum Dziedzictwa Szkła

 wyjazd o godz. 13.00 sprzed Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego, powrót ok. 17.30

Krosno było zwane “Parva Cracovia” – Mały Kraków. Zabytkowy średniowieczny Rynek z pręgierzem, piękne kamieniczki z podcieniami. Kościół farny – jeden z najpiękniejszych kościołów Podkarpacia, ufundowany przez Króla Kazimierza Wielkiego, z bogatym barokowym wyposażeniem. Gotycki kościół Franciszkanów z Kaplicą Oświęcimów – tu pochowani są legendarni kochankowie z XVII wieku – Stanisław i Anna Oświęcimowie. W kościele gwardianem był św. Jan z Dukli.

Krosno rozwinęło się na miasto przemysłowe w XIX wieku dzięki ropie naftowej i Ignacemu Łukasiewiczowi – pomnik I. Łukasiewicza, Budynek Towarzystwa Zaliczkowego, kościół Kapucynów

Centrum Dziedzictwa Szkła to nowoczesna forma przekazania i propagowania tradycji szklarskich w Krośnie i regionie. Uczestniczymy w pokazie produkcji szkła, wykonywania witraży, zdobienia szkła, wyświetlany jest film o historii szkła, można kupić szkło w sklepie – galerii szkła.

Muzeum Podkarpackie w Krośnie dzięki tradycjom naftowym Podkarpacia posiada największą w Europie kolekcję lamp naftowych. Są tu też oddziały archeologiczny, historii miasta, historii oświetlenia, wspaniała galeria obrazów i Fortepian Pleyela z XIX wieku, na którym mógł grać Fryderyk Chopin.

Cena 55 zł

obejmuje: transport, ubezpieczenie, bilety wstępu , usługę  przewodnika.

Oferta może być modyfikowana w zależności od pory roku i warunków atmosferycznych.