Truskawiec

TRUSKAWIEC — to jedno z najstarszych i najbardziej znanych uzdrowisk na Ukrainie , położony  jest na malowniczym przedgórzu Karpat , w odległości 100 km od Lwowa i 90 km od ukraińsko-polskiej granicy. Posiada unikalne w skali światowej pokłady wód mineralnych (15 źródeł – Naftusia, Sofia, Maria, Bronisława, Józia, Edward, i inne), złoża wosku górskiego. Truskawiec posiada pełną infrastrukturę uzdrowiskową, a w tym nowoczesne zakłady sanatoryjne, wspaniałe pijalnie wód mineralnych, parki zdrojowe i czyste powietrze. Przyjemne spędzenie czasu umożliwiają liczne kawiarnie, restauracje, sale koncertowe i muzea.

 W Truskawcu leczy się następujące schorzenia: choroby wątroby, choroby trzustki, pęcherzyka żółciowego, kamicę nerkową, choroby dermatologiczne, choroby układu moczowego, choroby reumatyczne i kręgosłupa, schorzenia stawów, schorzenia układu krążenia i serca, dolegliwości ginekologiczne, prostatę, choroby gardła, oskrzeli i płuc, otyłość, cukrzycę, wyczerpanie nerwowe, paradentozę, hemoroidy.

Delfinarium w Truskawcu jest jedynym takim ośrodkiem na Ukrainie Zachodniej. Delfinarium funkcjonuje od  31 października 2015 roku , a występujące tam delfiny i kotiki niedźwiedziowate  są ulubieńcami całego regionu. Pokaz z pięcioma delfinami i dwoma kotikami trwa jedną godzinę, posiada bogatą oprawę muzyczną,  występ prowadzony jest przez konferansjera. Istnieje możliwość  zrobienia zdjęcia z delfinami, pływania z nimi w basenie oraz uczestniczenia w licznych niespodziankach przygotowanych przez prowadzących.

Wyjazd na wycieczkę o godz.4.00. sprzed zakładu przyrodoleczniczego w Iwoniczu Zdroju. Cena wycieczki 160 zł, obejmuje transport, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie, wstępy do  Delfinarium .