Miszkolc, Koszyce

Koszyce (Słowacja) – zwiedzanie miasta

kąpiele w grotach w Miszkolc – Tapolca (Węgry)

degustacja wina w piwnicach Tokajskich

wyjazd o godz. 6.05 spod Biura Omnibus, powrót ok. 22.00

Koszyce to drugie pod względem wielkości miasto Słowacji, o bardzo bogatej historii i ciekawych zabytkach. Starówka miasta jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na Słowacji. Spacer po mieście wzdłuż ulicy Hlawnej – pomnik herbu miasta, katedra św. Elżbiety, wieża Urbanowa, pałac Rakoczego, teatr miejski, tańcząca fontanna (w sezonie letnim), koncert dzwonów, czas wolny na toaletę lub kawę.

Tapolca jest dzielnicą uzdrowiskową Miszkolca – trzeciego co do wielkości miasta Węgier, położonego w północno-wschodniej części kraju, u podnóża Gór Bukowych, 50 km od granicy ze Słowacją. Malowniczo położone w dolinie i na zalesionych zboczach gór uzdrowisko jest słynne dzięki Barlangfurdo – jednemu z najatrakcyjniejszych w skali światowej kąpielisku urządzonemu w naturalnej jaskini krasowej. Termalna woda o temp. 30 st. C spływa potokami ze skał, tworząc naturalne bicze wodne.
Lekko radioaktywna woda – zawierająca m.in. wapń, magnez, brom, jod – posiada doskonałe właściwości lecznicze na:
– chroniczne zapalenia stawów
– nerwice i nerwobóle
– fizyczne i psychiczne wyczerpanie
– choroby układu ruchu
– przemianę materii
– deformacje kręgosłupa
– alergiczne dolegliwości dróg oddechowych i astmę. Uwaga – na baseny należy wziąć stroje kąpielowe, ręcznik i klapki.

Degustacja wina u mistrza winiarzy w wyjątkowej piwnicy. Zwiedzanie piwnicy, informacja o procesie produkcji, degustacja różnych gatunków wina, śpiewy biesiadne, możliwość zakupu wina.

Cena 200 zł obejmuje:
transport, ubezpieczenie, usługę pilota, przewodnika, bilety wstępu, degustację.