MORAWY, UROKLIWE CZECHY

04.08-08.08.2021

1 dzień – 04.08.2021

Zbiórka uczestników o godz. 22:00. Przejazd nocny trasą Krosno, Tarnów, Kraków, Katowice.

2 dzień – 05.08.2021

Przekroczenie granicy polsko-czeskiej i przyjazd do  Morawskiego Krasu– terenu krasowy w Czechach, gdzie znajduje się ponad 1600 jaskiń, z czego cztery dostępne są dla zwiedzających. Najpopularniejszą jest Jaskinia rzeki Punkvy ze słynną przepaścią Macocha W programie również przejazd naziemną eko-kolejką i koleją gondolową nad przepaść Macocha. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

 3 dzień – 06.08.2021

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Kroměřiž. Zamek Arcybiskupi w Kroměřížu należy do najważniejszych zabytków na Morawach. Ogrody i renesansowo-barokowy zamek biskupów ołomunieckich w Kroměřižu zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Ołomuniec – drugi po Pradze zabytkowy zespół miejski w Czechach,  Spacer przez Dolny i Górny Rynek. Następnie przejazd do Brna. Brno – jest drugim co do wielkości miastem Republiki Czeskiej i posiada bardzo znaną miejską strefę zabytków Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – 07.08.2021

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie: Lednicko-Valticki Areał. Zespół pałacowo-parkowy został wpisany na listę UNESCO, do dzisiaj jest nazywany Ogrodem Europy.
Lednice – Zamek zaprojektowany w stylu gotyku Tudorów, arcydzieło architektury romantycznej, jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków w Republice Czeskiej. Dawna letnia rezydencja Lichtensteinów, gdzie można zobaczyć romantyczne historyczne wnętrza.
Palmiarnia – najstarsza w Europie z kolekcją roślin tropikalnych i subtropikalnych. Minaret lub Turkish Tower to budynek na osi zamku.
Valtice.  Zamek składa się z trzypiętrowych budynków z czterema skrzydłami ze stajnią, ujeżdżalnią, galerią, rokokowym teatrem i wozownią. Park zamkowy został założony w 1727 roku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – 08.08.2021

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Litomyśl.
Miasto założone na przełomie X i XI w. Nad miastem góruje renesansowy zamek zbudowany we włoskim stylu,  znajdujący się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. . Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach późnowieczornych

Cena 980 zł obejmuje: przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelu, wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje, usługę pilota , przewodnika, ubezpieczenie.
Dodatkowo płatne – bilety wstępu – 1500 koron czeskich.